Okolí

Lyžování

V zimním období můžete využít lyžařské středisko Černá Říčka, vzdálenou 250 m od základny. Areál se nachází v nadmořské výšce 685-788 m.n.m. Středisko svou polohou a nadmořskou výškou nabízí ideální podmínky pro lyžování na přírodním sněhu, které nezřídka končí až velikonočními svátky. Lyžařském areál nabízí čtyři sjezdové tratě různé obtížnosti, dětský provazový vlek s lyžařskou školou a jednu běžeckou trať. Hlavní sjezdové tratě – červené – jsou uměle zasněžovány a kompletně osvětleny. Sjezdové tratě jsou denně strojově upravovány, odbavování probíhá elektronicky. Aktuální situaci ukazují webové kamery.

Skiareál Černá Říčka

Běžecké stopy začínají u vodní nádrže Souš. Přibližně 2 km nad základnou vede upravovaná Jizerská lyžařská magistrála.

Sjezdovka “Černá říčka”

Panorama k Polsku z vrcholů Jizerek

Panoramatická pohled na Polsko

Výlety

V okruhu do pěti kolometrů se chráněnné krajinné oblasti Bukovec a Rašeliniště Jizerky spojené naučnou stezkou v délce 6 km zahrnující osadu Jizerku včetně Jizerského muzea. Místní tragédii z roku 1916 se věnuje naučná stezka Protržená přehraha, své kouzlo má údolní přehrada Souš a vodopády na Černé Desné.

Protržená přehrada

Den, kdy se protrhla přehrada Desná (18. září 1916) – Stream.cz

Koupání

Za teplého počasí je možné koupaní v nádrži Mšeno v Jablonci nad Nisou, za chladnějšího počasí doporučujeme navštívit Jablonecký krytý bazény se dvěmi tobogány, saunou a dalšími atrakcemi s celoročním provozem. Pro další možnosti se podívejte do mapy.

Nákupy

Dobře zásobené potraviny najdete v obci Desná naproti městskému úřadu, přibližně 3,5 km dolů po silnici směrem na Jablonec. V případě nouze lze využít železářství na hlavní silnici v úrovni vlakové stanice Dolní Polubný, kde lze v omezené míře sehnat i základní potraviny (2 km). Pro větší nákupy jsou vhodné prodejny Plus a Lidl v Tanvaldu vedle Infocentra, která fungují i o víkendech a svátcích.