Obecné pokyny

Objekt slouží vám stejně jako jiným, mějte to na paměti při jeho užívání (jedna kůlnička na dříví už je za stavením, druhá není potřeba. Zateplení objektu je citlivé na tlak – pozor na to při hrách venku. V zimě prosím vezměte lopatu a odházejte sníh.

Pozemek

pozemek sestává ze dvou částí:

  • pod základnou – ohraničen shora základnou, zdola dřevěným plotem 30 m pod studnou, zboku silnicí, sousedovým živým plotem a zadní stěnou kůlny
  • za silnicí – ohraničen zdola mostkem, shora smrkem v úrovni cesty nad základnou, zboku silnicí a svahem

Pozemek je vám zcela k dispozici k vašemu programu. Zachovejte čistotu pozemku – tráva se seká pro králíky (odpadky jim nejedou), sekačce ani kose zapomenuté věci nesvědčí. Kopat na pozemku lze pouze po dohodě se správcem – v zemi jsou různá vedení.

Pozor při míčových hrách, aby míč nelétal k sousedovi (nemá to rád; doporučujeme hrát v podélném směru pozemku).

V zimě neničit okraje cest z odházeného sněhu (nelezte na ně, nebobujte na nich…). Nevcházejte na sousední pozemky.

Pozemek s naznačeným směrem pro hraní míčových her. Hranice pozemku

Parkování

Parkoviště před chalupou (označeno cedulí P). V žádném případě neparkujte na cestě nad základnou – lze tam krátkodobě zastavit po dobu nezbytnou k odházení sněhu z parkoviště za silnicí a musí vás být vidět, že sníh skutečně odhazujete.

Nástěnky, vlastní výzdoba

Respektujte prosím zákaz lepení čehokoliv na zdi, zatloukání hřebíků kamkoliv! Nástěnka ve velké společenské místnosti je vám k dispozici.

Voda

Voda je pitná, železitější (ověřeno rozborem). Ohřev 300 litrovým bojlerem (¨při provozu na elektřinu se ohřívá v časech 00:00-05:03, 15:05-17:05, 23:02-24:00). Instrukce k zapnutí a vypnutí bojleru – viz Příjezd na základnu a Opuštění základny.

Šetřete vodou – studna ani bojler ani jímka nejsou bezedné…

Odpad

  • Běžný papír (noviny, časopisy, listy papíru; NE kartonový papír z krabic!) – ke kamnům.
  • Kartonový papír – spálit vlastními silami nebo do tříděného odpadu. Zbytky potravin – do směsného odpadu.
  • Tříděný – PET, další plasty, karton, sklo – do barevných pytlů (neplacené) – odnášet na sběrné místo.
  • Směsný – do modrobílých pytlů (placené) – odnášet na sběrné místo nebo odvézt s sebou (v normálním pytli).
  • Popel – vedle parkoviště vedle stožáru, NIKDY na silnici ani nikam jinam!

Sušení

V místnostech a na chodbách jsou natažena lana s ramínky na sušení. Sušení přímo na radiátorech brání správnému vytápění místnosti. Místnosti, kde se suší, je potřeba alespoň jednou denně intenzivně vyvětrat – hrozí vznik plísní!

Wi-Fi

Přednostně určena vedení oddílů. Kapacita přenosu je omezená, takže doporučujeme nechat si heslo pro sebe. Heslo vám bylo zasláno při potvrzení rezervace.

Vytápění

Topíme kotlem na peletky, v nouzi kotlem na elektřinu, krbovými kamny (velká společenská místnost), kamny (kuchyň). Při delší nepřítomnosti na chalupě snížit teplotu na radiátorech a použitém zdroji tepla. U obou kotlů (elektrický i peletkový) je potřeba mít tlak v systému 1,5-1,8 bar – když je tlak nižší, kotle nepracují správně, nebo vůbec. Zpravidla ale není potřeba tlak dopouštět – problém je spíš někde jinde… Kdyžtak se nám ozvěte :)

Postup dopouštění tlaku

Zelenou hadici vytáhněte zpoza bojleru a připojte ji na radiátor v lyžárně. Jedna osoba zůstane v kotelně a hlídá vzestup tlaku na tlakoměru na jednom z kotlů. Druhá osoba otevřete ventil za bojlerem a u radiátoru. Po dostatečném natlakování uzavřete ventil radiátoru i ten za bojlerem. Hadici smotejte a dejte zpátky.

Ovládání topného systému

Teplota v místnosti se reguluje přímo na radiátoru, doporučené nastavení radiátorů – viz Příjezd na základnu. Některé radiátory nemají regulaci teploty záměrně – nesnažte se je zavřít, pokud nevíte přesně, co můžete způsobit a jak předejít případným škodám (přetopený kotel, zima nebo extrémní horko v objektu…).

Kotel na peletky

Kotel je plně automatizovaný. Obsluha viz manuál v kotelně. Je potřeba hlídat, aby měl dostatek peletek v zásobníku.

Elektrokotel

Zapínejte kotel pouze v nouzi. Veškeré ovládání ve výklenku. Kotel je bezobslužný ale s dražším provozem. Při použití přepnout termostat ve výklenku na MAN, na displeji bude symbol ručička. Nastavte požadovanou teplotu na termostatu tlačítky +/-. Stiskem tlačítka TOPIT (ve Výklenku) aktivujete elektrokotel. Kotel topí v časech nočního proudu (cca 20 h denně, intervaly 00:00-06:00, 07:00-14:00, 15:00-17:10, 18:10-20:10, 21:10-24:00).

Ovládání ve výklenku Zásobník na peletky Ovládání peletkového kotle Elektrokotel Elektronický automatický termostat ovládaný z pinpogárny. Ovládání elektronického termostatku peletkového kotle (pinpongárna) Zásobník na peletky Peletkový kotel